Hakkımızda

20 yılı aşkın sektör tecrübemizle Dünya standartlarında yelken üreten ekibimiz, tamamen yerli bir marka yaratmak istedi. Uzun bir süredir lisanslı üreticisi olarak temsil ettiğimiz yabancı markalardan edindiğimiz tecrübelerimizi, ülkemiz kıyılarını ve yerel rüzgarlarımızı dikkate alarak tasarlayıp ürettiğimiz yelkenlerimizi kullanımınıza sunuyoruz. Yerel hizmet, Dünya kalitesi sloganı ile başladığımız bu serüven D-Sails ile teknelerinizde hayat buluyor.

İMALAT STANDARTLARI

Yelkenlerimizin tasarımında Fransız yazılım firması BSG tarafından geliştirilen Sailpack tasarım programı kullanılmaktadır. America’s Cup, Volvo Ocean Race gibi organizasyonlara katılan teknelerin yelkenlerini geliştirmek için yaratılan program uzayda 3 boyutlu tasarım özelliğinin yanı sıra, tekne ve arma modelleme yeteneği ile yelkeni 3 boyutlu ortamda arma üzerinde gösterme ve rüzgar tüneli testlerini raporlama becerisi sebebiyle günümüzde birçok yelken üreticisi tarafından tercih edilmektedir.

Yelkenlerimizin imalatında kullanılan kumaşların tamamı Avrupa’dan ithal edilmekte olup C-Cut olarak adlandırılan güngörmeze dik olarak yerleştirilen panellerin dikilmesi ile şekil almaktadır. Alman-Amerikan ortaklığı Dimension-Polyant markasının Sea Breeze modelinin yanı sıra, asırlık İngiliz markası Bainbridge’in ise SPX ve HPX modelleri kullanılmaktadır.

Kumaşlarımız otomotiv ve uçak sanayinde kullanılan Autometrix M3 vakumlu tezgahta bilgisayar destekli kesilmektedir. Polyester kumaşlarda sıcak kesim uygulanmakta olup kompozit kumaşlarda Q-Bond Ultrasonik kesim teknolojisi kullanılmaktadır.

Yelken imalatı için özel üretilmiş sararmayan çift taraflı bantlarla yapıştırılan kumaşlar, Heminway & Bartlett ve Coats marka, yelken üretimi için özel üretilmiş UV dayanımı yüksek, bükümlü dikiş iplikleri ile yine yelken için özel üretilmiş Cordes marka dikiş makinalarında dikilmektedir. Dikişli yelkenlerimizin yanı sıra Q-Bond ultrasonik teknolojisi ile yapıştırılan, dikişsiz yelkenlerimizle performans ve dayanıklılığı bir araya getirmekteyiz.

AKSESUAR DETAYLARI

Yelkenleri aksesuarı olarak İsveç Rutgerson markası ile İngiliz Bainbridge markasının ürünleri kullanılmakta olup kanal için fitiller (Lufftape) kendi tesisimizde özel üretilmektedir. Trim ipi ve Fitil halatları yerli gururumuz KORD İplik tarafından üretilmektedir.

GARANTİ

Yelkenlerimiz kendi sularımızda 3 sene için imalat hatasına karışı garanti kapsamındadır.


Neden D-Sails?

1985 yılında başlayan yarış kariyerlerine 1993 yılından itibaren yelken üretimi ve tasarımı tecrübelerini katan ekibimiz bu süre içerisinde 3 farklı dünya markasının lisanslı üreticisi olmayı başarmıştır. Her türlü yelken ihtiyacına cevap vermeye çalışan ekibimiz bir yandan kendi tasarımları ile ürettiği yelkenleri yurt dışına ihraç ederken, bir yandan Olimpik ve tüm dünyada yaygın ISAF One Design sınıflarının yelkenlerinde güncel tasarım yelkenleri ithal ederek son kullanıcılara ulaştırmaktadır.

%100 Yerli Üretim

Yelkenlerimiz uzmanlık alanlarına göre %100 yerli sermayeye sahip İstanbul, İzmir ve Bodrum loftlarımızda üretilmektedir.

%100 Müşteri memnuniyeti

20 yılı aşan yelken üretimi tecrübesi ile %100 müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermekteyiz.

Satış sonrası destek

İstanbul, İzmir, Bodrum, Marmaris ve Göcek servis noktalarımızın yanı sıra mobil servis aracımız ile Türkiye’nin en geniş servis ağına sahip yelken üreticisiyiz.

Anında Fiyat & Hızlı Sipariş

Bu site ile Türkiye’nin ilk online yelken fiyatlandırabilen firması olmanın yanı sıra en hızlı fiyat verebilen firma olduk :)


Yukarı